Víťaza ligy sme porazili a stále sme v boji o baráž

Muži  -  12 Máj 2024

29. kolo MONACObet ligy prinieslo zápas už istého víťaza ligy KFC Komárno proti zverencom Michala Kuruca. Z pohľadu tabuľky to bol pre nás veľmi dôležitý zápas, ktorý sme aj dokázali zvládnuť. Po nerozhodnom druhom dejstve rozhodol o našom víťazstve Patrik Danek v 81. minúte stretnutia.

Prvú šancu zápasu mali domáci futbalisti, keď v 3. minúte gólman Halouska vyrazil Horodníkov priamy kop smerujúci pod brvno. O päť minút hlavičkoval vedľa Petržalčan Konan. V 26. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď si Nagyovu prihrávku z pravej strany nešťasne zrazil do vlastnej siete Komárňan Dávid Ovšonka. V 30. minúte Komárno vyrovnalo, keď sa po Bayemiho centri presadil presnou strelou zblízka kapitán Martin Šimko.

O tri minúty minula bránu Adayilova strela a zakrátko sa neujala ani hlavička autora vyrovnávajúceho gólu Šimka. V 39. minúte skvele vyrazil brankár Bréda Kelembetovu strelu. V závere polčasu ešte minulo priestor troch žrdí Turčákovo zakončenie. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi Komárnom a Petržalkou nerozhodný 1:1.

V 51. minúte chytil Miloslav Bréda Danekovu strelu a na druhej strane ihriska sa zaskvel jeho náprotivok Pavel Halouska, keď bravúrne vyrazil Adamcov strelecký pokus. Zakrátko musel opäť zasahovať Bréda, keď vyrazil Gašparovičovu strelu na roh a o chvíľu kryl aj strelecký pokus Patrika Daneka. V 61. minúte netrafil bránu Petržalky Boris Turčák. V 67. minúte zblokoval Danekovu prihrávku tesne vedľa vlastnej brány domáci Bayemi a o dve minúty mierila ďalšia Danekova strela vedľa Brédovej svätyne.

V 72. minúte trafil Danek s Brédovým prispením do žrde a po následnom rohu hlavičkoval nad Arnaud Konan. V 79. minúte netrafil bránu KFC striedajúci Dino Špehar. V 81. minúte poslal Petržalku do vedenia po Ogagovej prihrávke exportným volejom najlepší strelec tímu Patrik Danek. O tri minúty mierila strela rovnakého hráča tesne mimo a keďže sa v závere zápasu neujala ani Ogagova strela, zdolala Petržalka na ihrisku v Šali KFC Komárno v pomere 2:1. Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Michala Kuruca v piatok 17.5.2024 o 17:00 na domácej pôde proti rezerve MŠK Žilina.