V pohári pokračujeme ďalej po víťazstve 6:0

Muži  -  26 Sep 2024

3. kolo Slovnaft Cupu nám do cesty postavilo súpera z neďalekého Tomášova. Štvrtoligista odolával do 21. minúty, kedy sa gólovo presadil Švec, ktorý neskôr pridal ešte ďalšie dva góly a dosiahol hetrik. Dva góly vsietil Mazan a gólovú bodku za stretnutím pridal v závere stretnutia Danek. Po víťazstve 6:0 tak postupujeme do ďalšieho kola pohárovej súťaže.

Prvú šancu stretnutia mala v 9. minúte Petržalka, keď Obdradovičovu strelu vyrazil gólman Bodo nohou. V 22. minúte sa čiernobieli ujali vedenia, keď sa obranou Tomášova preštrikoval Marek Švec a presnou strelou rozvlnil sieť. O sedem minút vyrazil domáci brankár Begalov volej na roh, po ktorom ten istý hráč zakončil z diaľky nepresne. V 43. minúte zvýšil na 2:0 po prihrávke Pavleho Obradoviča svojím druhým zásahom v stretnutí umiestneným pokusom Marek Švec. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Tomášove 2:0.

48. minúta priniesla Gašparovičov pokus, ktorý chytil brankár Marek Bôžik. V 51. minúte zvýšil na 3:0 po centri z pravej strany zblízka Peter Mazan. O chvíľu letel pokus domáceho Briešku mimo Žákechovej svätyne a na opačnom konci hracej plochy chytil Marek Bôžik Gašparovičov priamy kop. V 58. minúte zasiahol domáci brankár pri Demjanovičovej strele. V 60. minúte uzavrel svoj hetrik gólom na priebežných 4:0 pre Petržalku mladý útočník Marek Švec. V 68. minúte nezakončil zblízka presne Mazan a o päť minút trafil Pavle Obradovič žrď. O chvíľu to skúšali v rýchlom slede nepresne Demjanovič i Mazan.

V 80. minúte zvýšil Peter Mazan presne miereným zakončením na 5:0. V závere stretnutia ešte zakončoval zblízka Daniel Pavúk len do pripraveného Bôžika. V nadstavenom čase dal konečnú podobu výsledku na 6:0 s prehľadom zblízka striedajúci Patrik Danek. Petržalka tak zdolala ŠK Tomášov na jeho pôde 6:0 a postúpila do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Najbližšie druholigové stretnutie čaká na zverencov Michala Kuruca v sobotu 28.9.2024 o 15:30, keď na domácej pôde privítajú tím FK Pohronie.

Meno nášho ďalšieho súpera v Slovanft Cupe sa dozvieme 30.09.2024 od 14:00, kedy bude prebiehať LIVE žrebovanie.