S Liptovským Mikulášom najtesnejšia prehra

Muži  -  15 Okt 2024

V rámci dohrávky 7. kola MONACObet ligy sme na domácom ihrisku privítali MFK Tatran Liptovský Mikuláš. V prvom polčase sme inkasovali z kopačky Macejka v 40. minúte na 0:1. Aj napriek snahe zverencov Michala Kuruca sa však nepriaznivý výsledok zvrátiť nepodarilo a tak si z našej pôdy Liptáci odniesli všetky tri body.

V 5. minúte chytil brankár Tatrana Kuchynskyi Begalovu strelu. V 16. minúte hlavičkoval tesne nad hosťujúci Denys Prytykovskyi. 29. minúta priniesla Mazanovu strelu, ktorá tesne minula bránu hostí. V 40. minúte sa Liptovský Mikuláš ujal vedenia, keď sa prudkou strelou z ľavej strany presadil Adrián Macejko. O chvíľu letel Pavúkov pokus mimo Kuchynského svätyňu. Po prvom polčase vyhrával Liptovský Mikuláš v Petržalke 1:0.

V 49. minúte netrafil bránu striedajúci Gašparovič a o šesť minút neskôr letel Begalov volej nad. Na opačnej strane ihriska letel o chvíľu tesne nad nepríjemný volej kapitána Bartoša. V 73. minúte musel Pavel Halouska hasiť nepríjemný Marekov nákop a o štyri minúty minul bránu čiernobielych po samostatnom úniku autor prvého gólu Macejko.

V 82. minúte hlavičkoval z dobrej pozície nepresne obranca Arnaud Konan a následná Šurnovského strela z hranice šestnástky letela nad. V 85. minúte mal dobrú možnosť na vyrovnanie kapitán Petržalky Filip Oršula, ale jeho strelu pozorný Kuchynskyi vyrazil. V závere stretnutia sa ešte neujalo hlavičkové zakončenie Konana, ktoré letelo mimo troch žrdí a ani Dávida Bordáča, ktoré chytil Maksym Kuchynskyi a tak Petržalka podľahla Tatranu Liptovský Mikuláš najtesnejšie 0:1.

Najbližšie stretnutie čaká Petržalčanov v stredu 16.10.2024 o 15:00, kedy na domácej pôde privítajú v 4. kole Slovnaft Cupu prvoligové FC Košice.