Prvý barážový zápas: na Tehelnom poli víťazstvo 2:1

Muži  -  22 Máj 2024

V prvom barážovom stretnutí o postup do Niké ligy sme dokázali zvíťaziť nad tímom MFK Zemplín Michalovce 2:1! Gólovo sa presadil po strele Roman Begala a v nadstavenom čase prvého polčasu vsietil hlavou víťazný gól Lukáš Gašparovič.

V úvode zápasu letela najskôr tečovaná Danekova strela mimo a na opačnej strane ihriska netrafil zblízka bránu Michalovčan Arevalo Acosta. V 5. minúte odvrátil Gašparovičovu strelu letiacu do brány gruzínsky legionár Dzotsenidze. O štyri minúty horelo pred bránou Petržalky, keď najskôr Marcinovu hlavičku Halouska famózne vyrazil a následne odkopol loptu z bránkovej čiary do bezpečia obranca Jakubko.

13. minúta priniesla hlavičkové zakončenie Matúša Marcina, ktoré tesne minulo bránu Petržalky. Zakrátko chytil brankár Frelih na druhom konci hracej plochy Danekovu strelu. V 20. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa po Nagyovom vysunutí presadil strelou popod brankára Freliha Roman Begala. O dve minúty bol Pavel Halouska na mieste pri ďalšej Marcinovej strele. V 33. minúte chytil Žiga Frelih Nagyovu strelu a rovnako si počínal aj jeho náprotivok Halouska pri zakončení kapitána hostí Igora Žofčáka.

V 40. minúte Michalovčania vyrovnali, keď  po van Kesselovej spätnej prihrávke trafil presne z hranice šestnástky Igor Žofčák. O chvíľu mieril Gino van Kessel nad Halouskovu svätyňu. V závere prvého polčasu kopali Zemplínčania po faule Konana na Arevala v pokutovom území  jedenástku. Kapitán Žofčák však mieril iba do ľavej žrde Halouskovej brány. V nadstavenom čase udrela Petržalka druhýkrát, keď po Danekovom centri rozvlnil hlavou sieť zblízka Lukáš Gašparovič. Po prvom dejstve tak Petržalka viedla nad Michalovcami 2:1. V úvode druhého polčasu chytil gólman Frelih Begalovu strelu.

V 52. minúte letel Danekov pokus tesne nad bránu a o sedem minút bol brankár Michaloviec pripravený pri Gašparovičovom voleji. V 67. minúte to znovu skúšal Lukáš Gašparovič, ale aj v tomto prípade bol Žiga Frelih na mieste. Zakrátko hlavičkoval Stanislav Danko tesne nad. V 78. minúte mal veľkú šancu po skrumáži pred bránou Petržalky striedajúci Niarchos, ale jeho zakončenie dokázal Halouska výborne zneškodniť. V 86. minúte ešte Arevalo hlavičkoval mimo brány čiernobielych.

Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak Petržalka zdolala pred takmer 4000 divákmi na Tehelnom poli MFK Zemplín Michalovce v 1. zápase baráže o Niké ligu v pomere 2:1. Odvetný zápas čaká na zverencov Michala Kuruca v sobotu 25.5.2024 o 16:30 v Michalovciach.