Premiérový gól Špehara znamenal víťazstvo v Malženiciach

Muži  -  08 Apr 2024

Zverenci trénera Michala Kuruca cestovali na 22. kolo MONACObet ligy na pôdu nováčika z Malženíc. Už v 11. minúte sme opäť inkasovali ako prví, kedy sa po našej chybe presadil Kotlár. Na gól sme však dokázali odpovedať už v 26. minúte, kedy sa premiérovo presadil Begala priamo z rohového kopu. V závere zápasu sme dostali súpera pod tlak, ktorý vyvrcholil v druhej minúte nadstaveného času. Po dlhom autovom vhadzovaní Šurnovského sa lopta dostala k Oršulovi, ktorého strelu tečoval do brány domácich Špehar.

V úvode zápasu nenamieril svoj pokus medzi tri žrde domáci Daniel Rapavý. V 9. minúte chytil gólman Vatruba Begalovu strelu. V 11. minúte sa Malženice ujali vedenia, keď sa k odrazenej lopte dostal Thomas Kotlár a presným volejom s prispením pravej žrde prekonal Halousku. O chvíľu prehlavičkoval bránu Dynama Jakub Jakubko.

V 26. minúte Petržalka vyrovnala, keď  strelou priamo z rohového kopu rozvlnil sieť Roman Begala. O štyri minúty netrafil bránu Petržalky Rapavý a následne chytil pozorný Halouska nepríjemnú Kurejovu hlavičku zblízka. V 37. minúte to najskôr skúšal Lukáš Gašparovič, ktorého strelu Vantruba kryl a následne sa domáci brankár vyznamenal, keď nohou vyrazil na roh Danekov pokus . V 41. minúte letel Begalov priamy kop nad bránu Malženíč. Po prvom polčase tak bol stav stretnutia medzi Malženicami a Petržalkou nerozhodný 1:1.

V 55. minúte tesne minula Halouskovu svätyňu Štefánikova prízemná strela. 66. minúta prniesla hlavičku mladého Dávida Bordáča, ktorý z dobrej pozície tesne minul. O päť minút neskôr to skúšal nepresne Malženičan Kurej a na druhej strane ihriska si zakrátko rovnako počínal Haris Harba. V záverečných minútach zápasu zvýšila Petržalka tlak. V 85. minúte prestrelil z výbornej pozície bránu Nikita Kelembet. O tri minúty si nenašla cestu medzi žrde ani Gašparovičova strela. V nadstavenom čase  zasiahol Martin Vantruba pri Begalovej strele.

V samom závere stretnutia strhla Petržalka víťazstvo na svoju stranu, keď po Šurnovského aute a následnom Lienerovom predĺžení rozvlnil sieť hlavou po Oršulovej prihrávke chorvátsky útočník Dino Špehar. Petržalka tak zvíťazila nad OFK Malženice v pomere 2:1. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Kuruca v nedeľu 14.4.2024 o 10:30 doma proti mužstvu MFK Dolný Kubín.

23. KOLO MONACOBET LIGY

OFK Malženice - FC PETRŽALKA 1:2 (1:1)
Góly:
 11' Kotlár - 26' Begala, 90+ Špehar
ŽK: Benovič, Kurej, Šarmír - Begala, Ogaga, Danek, Konan, Jakubko, Kelembet, Kuruc (mimo ihriska)
OFK Malženice: Vantruba - Rusnák, Karhan, Rehák, Kurej, Horváth, Benovič (78. Šarmír), Štefánik (89. Chovan), Azevedo (78. Rýzek), Kotlár (78. Justh), Rapavý (69. Slovák)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský, Danek (79. Liener), Begala, Nagy, Bordáč (66. Kelembet), Ogaga (34. Gašparovič), Harba (79. Špehar)