Po nepresvedčivom výkone z Ľubovne s remízou

Muži  -  12 Aug 2024

V treťom zápase MONACObet ligy sme sa opäť stretli s nováčikom súťaže. Tentoraz sme cestovali na pôdu Ľubovňa Redfox FC. Po bezgólovej remíze sme si teda body podelili.

Prvú šancu zápasu mal v 5. minúte Lukáš Gašparovič, ktorého strelu brankár Yakubu chytil. O päť minút zasiahol na opačnej strane Pavel Halouska pri Karašovom pokuse a následne sa český gólman Petržalky vyznamenal, keď skvele vyrazil na roh Danejiho strelu. O chvíľu hlavičkoval nad domáci kapitán Piter Bučko. V 20. minúte netrafil bránu Petržalky Jakub Kousal a o dve minúty si rovnako počínal v krátkom slede dvakrát za sebou jeho spoluhráč Kamil Karaš. 28. minúta priniesla Segeďovu strelu, ktorú pozorný Halouska vyrazil na roh.

O tri minúty sa predieral do šance Petržalčan Danek, ale Mathew Yakubu včas vybehol a úspešne zakročil pri jeho zakončení. O chvíľu letela Konanova hlavička po rohovom kope nad. V 37. minúte vyrazil domáci gólman Yakubu na rohový kop Gašparovičovu strelu a zakrátko na rozvlnil Erik Kramár na opačnej strane iba bočnú sieť. V 42. minúte to skúšal tvrdou strelou Peter Mazan, ale brankár Yakubu dokázal aj tentokrát vyraziť loptu a následné Pavúkovo zakončenie letelo nad bránu domácich. V závere prvého dejstva ešte minula bránu Petržalky Danejiho hlavička. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi Starou Ľubovňou a Petržalkou bezgólový 0:0.

V 58. minúte sa dostal do úniku Patrik Danek, ale jeho lob tesne preletel Yakubuovu svätyňu. V 68. minúte bol opäť v permanencii Pavel Halouska, keď skvele chytil Karašovu strelu. V 80. minúte letel Begalov tečovaný pokus mimo brány Starej Ľubovne. Zakrátko bol Yakubu na mieste pri ďalšej Danekovej strele. V závere zápasu najskôr horelo pred bránou Petržalky, ale brankár Halouska v spolupráci s obrancom Dingom dokázali nebezpečenstvo odvrátiť a keďže v závere stretnutia nedosiahol Mazan na Danekovu prihrávku do výhodnej pozície zrodila sa v stretnutí Starej Ľubovne Red Fox Football Club s FC Petržalka bezgólová remíza 0:0.

Najbližšie sa zverenci trénera Kuruca predstavia v sobotu 17.8.2024 o 17:00 na ihrisku v Stropkove proti tímu FC Tatran Prešov.