Po góle Pavúka sme si odniesli zo Žiliny všetky body

Muži  -  23 Sep 2024

V rámci 8. kola MONACObet ligy sme cestovali do Žiliny na zápas s rezervou MŠK. Dlho to vyzeralo na deľbu bodov, avšak po krásnom indiviuálnom prieniku Patrika Daneka sa strelou z pokutového územia presadil Pavúk a rozhodol o našom najtesnejšom víťazstve.

Ako prví pohrozili Petržalčania v 8. minúte, keď Daniel Pavúk tesne prehlavičkoval bránu. V 17. minúte minul ľavú žrď Badžgoňovej svätyne Šurnovského priamy kop. V 26. minúte zasiahol Pavel Halouska pri Oravcovom pokuse a ten istý hráč po následnom rohu zakončil len do pripraveného gólmana Petržalky.

V 31. minúte to skúšal domáci Pališčák, ktorého prudká strela tesne minula bránu. V 35. minúte opäť podržal svoje mužstvo brankár Halouska, keď zneškodnil únik Lukáša Prokopa. O šesť minút neskôr opečiatkoval Samuel Javorček žrd Halouskovej svätyne. Po prvom dejstve tak bol stav zápasu medzi rezervou MŠK Žilina a Petržalkou nerozhodný 0:0.

V úvode druhého polčasu nenamieril medzi žrde ghanský legionár Ziblim. V 56. minúte opäť čaroval Halouska, keď výborne chytil Prokopu hlavičku zblízka. V 70. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď Danek zbehol po ľavej strane a jeho prihrávku pred bránu zúžitkoval na gól Daniel Pavúk.

O chvíľu opäť agilný Danek hľadal centrom Pavúka, lenže jeho zakončenie nebolo presné. V 85. minúte pokryl Pavel Halouska tečovanú strelu Lukáša Prokopa. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak FC Petržalka zdolala na ihrisku v Strážove B-tím MŠK Žilina v pomere 1:0. Najbližšie stretnutie čaká na zverencov Michala Kuruca v stredu 25.9.2024 o 16:00, kedy sa v 3. kole Slovnaft Cupu predstavia na pôde štvrtoligistu ŠK Tomášov.