Našu pohárovú cestu ukončili Košice

Muži  -  18 Okt 2024

V 4. kole Slovnaft Cupu sme na domácom štadióne privítali tím z Niké ligy, FC Košice. V prvom polčase 726 prítomných divákov gól nevidelo. V druhom polčase sa postupne za hostí presadili Faško, Gorosito, Gallovič a po prehre 0:3 sa tak naša cesta Slovnaft Cupom v tejto sezóne skončila.

V úvode zápasu to skúšal domáci Begala, ktorého strelecký pokus Kira kryl. V 15. minúte zasahoval domáci gólman Žákech pri nepríjemnej strele Galloviča a následne zasiahol aj pri dorážke kapitána Košíc Dominika Kružliaka. O tri minúty vyškriabal Mazanovu bombu na roh Matúš Kira. V 29. minúte sa neujal pokus portugalského legionára Santosa a na druhej strane ihriska si rovnako počínal domáci Nagy. V 41. minúte chytil Žákech tečovaný Santosov pokus a v nadstavenom čase ešte minul jeho svätyňu Faško. Po prvom polčase tak bol stav stretnutia 4. kola Slovnaft Cupu medzi Petržalkou a Košicami bezgólový.

V 49. minúte letel ďalší pokus aktívneho Luisa Santosa tesne nad  o chvíľu bol Žákech na mieste pri strele Bokroša a zakrátko si poradil aj s Faškovým zakončením. V 55. minúte sa Košice ujali vedenia, keď po sa po rýchlej Kirovej rozohrávke presadil z brejku presným zakončením po zemi Michal Faško. V 59. minúte vyrazil Kira Oršulov strieľaný center pred Romana Begalu, ktorého zakončenie v poslednej chvíli zablokoval Dominik Kružliak. V 65. minúte chytil košický brankár ďalšiu Begalovu strelu a o päť minút letelo Santosove tečované zakončenie mimo troch žrdí.

O chvíľu musel opäť zasahovať René Žákech, keď včasným vybehnutím a úspešným zákrokom zmaril Faškovu šancu. V 78. minúte sa nepodarilo po Oršulovom centri lepšie zakončiť Pavúkovi, ktorého možnosť Matúš Kira chytil a na opačnej strane hracej plochy sa vyznamenal René Žákech, keď famózne vyrazil na roh Magdovu hlavičku. Po jeho zahratí  však na prednej žrdi striedajúci Gorosito hlavou zvýšil vedenie Košíc. 86. minúta priniesla Fabišovu nepresnú strelu. V závere stretnutia ešte Žákech výborne zakročil pri šanci Jonesa, na druhej strane hracej plochy neznížil zblízka Arnaud Konan, keď prestrelil Kirovu svätyňu.

V nadstavenom čase uzavrel na konečných 3:0 pre FC Košice po individuálnom prieniku Dávid Gallovič. Petržalka tak skončila svoju pohárovú púť v sezóne 2024/2025 v 4. kole Slovnaft Cupu po prehre s FC Košice 0:3. Najbližšie stretnutie čaká čiernobielych v nedeľu 20.10.2024 o 10:30, keď na domácej pôde v derby privítajú rezervu tímu ŠK Slovan Bratislava.