Jednoznačné domáce víťazstvo nad Dolným Kubínom - 4:0!

Muži  -  15 Apr 2024

24. kolo MONACObet ligy prinieslo náš domáci súboj s Dolným Kubínom, ktorý sa nachádza na predposlednom mieste tabuľky. Od úvodu stretnutia išli naši chlapci za víťazstvom. Rozhodnuté o osude zápasu bolo už po prvom polčase, kedy sme viedli 3:0 po góloch Gašparoviča, Nagya a Jakubka. Konečné skóre stretnutia uzavrel druhopolčasovým gólom kapitán Oršula.

V úvodnej desaťminútovke sa neujali strelecké pokusy Romana Begalu a Nikitu Kelembeta. V 12. minúte tesne minul Hrubého svätyňu po Šurnovského prihrávke Lukáš Gapšparovič a po spolupráci rovnakých hráčov mieril Gašparovič o chvíľu neskôr hlavou tesne nad. V 18. minúte netrafil bránu svojou strelou hosťujúci Köröš.

V 27. minúte sa po Oršulovom centri presadil na dvakrát zblízka Lukáš Gašparovič a otvoril skóre zápasu. O dve minúty viedla Petržalka už 2:0, keď Péter Nagy presnou ďalekonosnou strelou rozvlnil sieť. O tri minúty minul zblízka bránu Kubína Ogaga David Oduko. V 35. minúte netrafil priestor troch žrdí Haris Harba. V 41. minúte zvýšil na 3:0 pre čiernobielych po Šurnovského rohu presnou hlavičkou mladý stopér Jakub Jakubko. V závere prvého polčasu ešte Patrik Šurnovský zblokoval Hanesovu strelu mieriaciu do brány na roh, po ktorom mieril Adam Hanes vedľa Halouskovej brány a na opačnej strane ihriska chytil brankár Hrubý Špeharovu hlavičku. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Dolným Kubínom v pomere 3:0.

V 48. minúte zasiahol proti útočiacemu Kachničovi úspešným vybehnutím brankár Hrubý a zakrátko minul bránu po ďalšom Šurnovského centri Ogaga Oduko a rovnako si počínal o chvíľu neskôr aj Lukáš Gašparovič. V 60. minúte vyrazil Martin Hrubý Jakubkov strieľaný center na roh. O tri minúty nezakončil presne z dobrej pozície Roman Begala. 66. minúta priniesla štvrtý gól Petržalky,o ktorý sa postaral hlavou po Kachničovom centri kapitán Filip Oršula. V 70. minúte kryl gólman Hrubý ďalší Oršulov strelecký pokus a zakrátko sa gólman Dolného Kubína vyznamenal, keď skvele vyrazil na roh Lienerovu strelu po peknej narážačke s Kelembetom.

Z následného rohového kopu trafil bočnú sieť Patrik Šurnovský a o päť minút letel lob Filipa Oršulu tesne vedľa. V 81. minúte mohli Dolnokubínčania znížiť, ale loptu po Hanesovom zakončení vykopol z bránkovej čiary obranca Jakub Jakubko. V 87. minúte  letela tesne mimo strela striedajúceho Samuela Urgelu. Petržalka tak zdolala  MFK Dolný Kubín v pomere 4:0. Najbližšie stretnutie čaká na zverencov Michala Kuruca v sobotu 20.4.2024 o 16:30 na pôde FK Humenné.

24. KOLO MONACOBET LIGY

FC PETRŽALKA - MFK Dolný Kubín 4:0 (3:0)
Góly:
 27' Gašparovič, 29' Nagy, 41' Jakubko, 66' Oršula
ŽK: Halouska - Kolorédy
MFK Dolný Kubín: Hrubý - Svetlík, Lupták, Kamladze, Kolorédy, Sarr, Köröš, Hanes (84. Gálik), Ribeiro E Silva (75. Brnča), Gvaradze (46. Murín), Goshteliani
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Kelembet, Šurnovský, Špehar (60. Hečko), Begala (75. Riznič), Nagy, Ogaga (60. Liener), Gašparovič (60. Urgela), Harba (46. Kachnič)