Víťazstvo 2:1 v Trebišove!

Muži  -  30 Mar 2024

22. kolo MonacoBet ligy ponúklo súboj medzi domácim Slavojom Trebišov a FC Petržalka. Zverenci trénera Kuruca nastúpili do stretnutia aktívne a domáci čakali na rýchle protiútoky. Z jedného z nich sa gólovo presadil domáci Song a domáci vyhrávali 1:0. V 44. minúte po akcii Harbu vyrovnal Bordáč. O 3 bodoch pre náš tím rozhodol v druhom polčase striedajúci žolík Kelembet.

V úvode zápasu sa rútil na bránu Petržalky domáci Boris Druga, ale Pavel Halouska včas vybehol a odkopol loptu do bezpečia. V 6. minúte letela na opačnej strane Špeharova slabá hlavička vedľa Tiurinovej svätyne. V 13. resp. 16. minúte to dvakrát skúšal nepresne Haris Harba a na druhom konci ihriska tesne minul Halouskovu bránu Viktor Tatar.

26. minúta priniesla Odukovu nepresnú strelu a zakrátko hlavičkoval Dávid Bordáč tesne nad. V 33. minúte sa Trebišov ujal vedenia, keď po centri  z pravej strany dorazil loptu do brány po zemi ľavou nohou Hwanyoung Song. V 37. minúte letela ďalekonosná Ilinjova strela nad bránu Petržalky. O sedem minút prestrelil bránu aj Petržalčan Péter Nagy. V závere prvého polčasu sa podarilo čiernobielym vyrovnať, keď sa po Šurnovského autovom vhadzovaní a Harbovej spätnej prihrávke presadil presnou prízemnou strelou Dávid Bordáč. Po prvom polčase bol tak stav zápasu medzi Slavojom Trebišov a Petržalkou nerozhodný 1:1.

V úvodne druhého dejstva tesne minuli bránu Slavoja pokusy Begalu a Filipa Oršulu a neujal sa ani pokus domáceho Sitarčíka. V 58. minúte chytil Ivan Tiurin Begalov priamy kop. V 64. minúte najprv trafil do petržalského múru z priameho kopu Wyparlo a následnú dorážku Sitarčíka Halouska kryl. Na druhej strane netrafil priestror troch ždrí o chvíľu neskôr hlavou Patrik Danek a po ňom minul bránu aj strelecký pokus Ogagu Oduka. V 69. minúte netrafil bránu Petržalky aktívny Sitarčík a zakrátko chytil Ivan Tiurin Begalovu strelu na druhej strane ihriska.

V 75. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď po Danekovej prihrávke z pravej strany rozvlnil zblízka sieť striedajúci ukrajinský mladík Nikita Kelembet. V 83. minúte mal obrovskú šancu na vyrovnanie Škovran, ale Pavel Halouska skvele vyrazil jeho strelu a následnú dorážku Michala Matúša zblokoval kapitán Petržalky Filip Oršula. V 87. minúte trafil Jinjolava len do bočnej siete. Petržalka si už do konca zápasu vedenie ustrážila a tak si po otočení výsledku odniesla z Trebišova tri body za víťazstvo nad domácim Slavojom v pomere 2:1. Najbližšie sa zverenci trénera Kuruca predstavia v nedeľu 7.4.2024 o 10:30 na pôde tímu OFK Malženice.

22. KOLO MONACOBET LIGY

Slavoj Trebišov - FC PETRŽALKA 1:2 (1:1)
Góly:
 33' Song - 44' Bordáč, 76' Kelembet
ŽK: Bordáč, Begala, Tóth (mimo ihriska)
Slavoj Trebišov: Tiurin - Ilinjo, Buhaj, Wyparlo, Tandara, Sitarčík (84. Matta), Matúš, Druga (68. Jinjolava), Bajtoš (84. Tangiri), Song, Tatar (68. Škovran)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský, Špehar (60. Danek), Begala, Nagy, Ogaga (90. Vlčák), Bordáč (60. Kelembet), Harba (75. Riznič)